Czyli Oddział Intensywnej Opieki Prawnej
close

GW LEGAL GRABIEC & WÓJCIK

Jesteśmy partnerami w śląskiej kancelarii GW Legal Grabiec & Wójcik. Od lat pomagamy naszym klientom w prawidłowym prowadzeniu różnych placówek medycznych - szpitali, indywidualnych i grupowych praktyk lekarskich, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, prywatnych przychodni, poradni i klinik leczenia niepłodności. Pełnimy funkcję inspektorów ochrony danych w kilku szpitalach, pomagając stosować zasady ochrony danych w tych placówkach. Nasze doświadczenie wykorzystuje także prasa branżowa i specjalistyczne portale, dla których regularnie piszemy dzieląc się swoją praktyką.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
POZNAJ NAS BLIŻEJ
 • Radca prawny Michał Grabiec
  Specjalista z zakresu szeroko pojmowanego prawa medycznego. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej zajmował się obsługą prawną podmiotów działających w branży medycznej, w tym samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, klinik, przychodni i praktyk lekarskich, pielęgniarskich oraz fizjoterapeutycznych. 
  
  Uczestniczył w wielu procesach medycznych, procesach cywilnych o "nadwykonania" i kary umowne nałożone przez Narodowy Fundusz Zdrowia, kontrolach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wojewodów. 
  
  Ponadto przygotowywał i wdrażał dokumentacje związaną z ochroną danych osobowych. Od 2018 roku pełni także funkcję inspektora ochrony danych w kilku placówkach medycznych oraz na bieżąco koordynuje zasady ochrony danych osobowych w wielu innych podmiotach funkcjonujących w sektorze ochrony zdrowia.
  
  Regularnie publikuje artykuły w prasie branżowej, w tym między innymi dla "RODO w ochronie zdrowia", "Dokumentacja medyczna w praktyce" czy "Polish Journal of Nutrition".
  
  Prywatnie entuzjasta piłki nożnej, historii i dobrej książki. 
  
  Posługuje się językiem angielskim i językiem niemieckim.
  
  
  
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  m.grabiec@gw-legal.pl tel.: 693 450 854
 • Radca prawny Dariusz Wójcik
  Specjalista w zakresie prawa medycznego, prawa rodzinnego i ochrony danych osobowych. W trakcie swojej pracy zawodowej świadczył bieżącą obsługę prawną kilku prywatnych szpitali, wdrażał zasady ochrony danych osobowych w placówkach z branży medycznych, w tym o zasięgu międzynarodowym. 
  
  Uczestniczył w wielu audytach i postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz inne instytucje publiczne.
  
  Publikuje w prasie branżowej, w tym dla "RODO w ochronie zdrowia, "Dokumentacja medyczna w praktyce", "Zarządzanie placówką medyczną".
  
  Prywatnie miłośnik motoryzacji i kolarstwa górskiego.
  
  Posługuje się językiem angielskim. 
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  d.wojcik@gw-legal.pl tel.: 504 034 512
 • ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  otrzymasz bezpłatne podsumowanie najciekawszych artykułów w miesiącu - bez spamu

  Klikając "ZAPISZ SIĘ" akceptujesz Politykę Prywatności
  Jak każda strona, ta również korzysta z ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.