Czyli Oddział Intensywnej Opieki Prawnej
close
Odroczenie płatności składek ZUS
Dariusz Wójcik
mar 25, 2020

Lekarze, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci mogą skorzystać z możliwości złożenia wniosku o odroczenie terminu płatności składek, zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące.

W dniu 23 marca ukazał się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uproszczony  wniosek o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące.

Przedsiębiorca, który z powodu epidemii koronawirusa ma problemy, z zapłatą składek lub uregulowaniem należności, które wynikają z zawartej z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty może skorzystać z następujących form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r oraz
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.

WAŻNE:

Wniosek jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców, co oznacza, że również dla podmiotów wykonujący działalność leczniczą.

Wniosek, w szczególności powinien zostać rozważony przez indywidualne praktyki lekarskie, pielęgniarskie oraz fizjoterapeutyczne, które w obecnym czasie zgodnie z informacjami przekazywanymi przez naszych Klientów, cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem ze strony pacjentów.

Najszybszą i najprostszą metodą złożenia wniosku jest skorzystanie z Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

Kluczowym elementem wniosku jest uzasadnienie wniosku, w którym należy wskaż, w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową przedsiębiorstwa oraz na brak możliwości opłacenia w terminie należności.

Jeżeli chciałbyś uzyskać wsparcie w wypełnianiu dokumentów zachęcamy do kontaktu.

Link do wniosku:

Dariusz Wójcik
Dariusz Wójcik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ TAKŻE
Czytaj dalej
Michał Grabiec
kw. 15, 2020
Jak przenieść kontrakt z NFZ?
Czy można przenieść kontrakt z NFZ? Przepisy ustawy przewidują taką możliwość, jednak nie jest to zadanie proste. Wiele będzie zależało od tego jakim zakresie wykonujesz swoją działalność leczniczą. Bardzo istotne jest to, który oddział wojewódzkim NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przepisy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej obowiązują na terenie całej Polski. Jednak […]
Czytaj dalej
Dariusz Wójcik
mar 25, 2020
Odroczenie płatności składek ZUS
W dniu 23 marca ukazał się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uproszczony wniosek o o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące.
Czytaj dalej
Michał Grabiec
mar 17, 2020
Stan zagrożenia epidemicznego i (uzasadniona) gorączka legislacyjna
Stan zagrożenia epidemicznego to nie to samo co stan wyjątkowy w rozumieniu Konstytucji. Jednak bez wątpienia mamy do czynienia ze stanem nadzwyczajnym w sensie faktycznym. Odbije się on na wielu gałęziach gospodarki, być może relacjach społecznych.

GW LEGAL GRABIEC & WÓJCIK

Jesteśmy partnerami w śląskiej kancelarii GW Legal Grabiec & Wójcik. Od lat pomagamy naszym klientom w prawidłowym prowadzeniu różnych placówek medycznych - szpitali, indywidualnych i grupowych praktyk lekarskich, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, prywatnych przychodni, poradni i klinik leczenia niepłodności. Pełnimy funkcję inspektorów ochrony danych w kilku szpitalach, pomagając stosować zasady ochrony danych w tych placówkach. Nasze doświadczenie wykorzystuje także prasa branżowa i specjalistyczne portale, dla których regularnie piszemy dzieląc się swoją praktyką.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

otrzymasz bezpłatne podsumowanie najciekawszych artykułów w miesiącu - bez spamu

Klikając "ZAPISZ SIĘ" akceptujesz Politykę Prywatności
Jak każda strona, ta również korzysta z ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.